Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Záhady neznáma Duchové: Duch toma Colleyho:Roku 1751 byli poblíž anglického městečka Tring skupinou rozběsněných vesničanů napadeni a utopeni staří manželé, o kterých se říkalo, že jsou spolčeni s ďáblem.Vůdce tlupy jménem Tom Colley byl zetčen a odsouzen k trestu smrti oběšením.Když byl trest vykonán, nechali vrahovo tělo viset ve speciální kleci z železných obručí a řetězů jako varování každému,kdo by chtěl podobně porušovat zákon. Tehdy se věřilo ,že se duchové mrtvých nemohu odebrat do ráje či do pekla až do chvíle,než bude tělo pohřbeno.V místech ,kde bylo jeho tělo zanecháno na pospas hnilobě,začal Tom Colley strašit. 

Duchové se zpravidla objevovali tak ,kde někdo náhle zemřel.Zvláště,byl-li zavrežděn.

Povinnosti strašidla:někteří duchové se vracejí proto, aby pomstilivraždu a označili jejího pachatele,jiní přicházejí napravit příkoří ,která se dějí živým. Starají se o to,aby např.majetek nebo poklad dostal do rukou toho,komu náleží. Stršidla se často vracejí,aby napravila křivdy ,která ze svého života napáchla. Někdy se zjevují za účelem označení místa ,kde kdysi schovala veliký poklad.

Až spatříte přízrak:Duchové se rádi zjevují ve starodávných šatech. Duchové většinou nemluví,a to ani v případě ,když jsou osloveni. Duchové si klidně beze stopy zmití,projdou zdí nebo poletují vzduchem. Pro duchy není problém zjevit se v zamčené místnosti a vzbudit tak dojem,že jsou schopni i zdánlivě neuvěřitelných kousků.

Duchové obětí občanské války:Ve státě Tennessee v USA leží městečko Shilon.Bitva u Shilonu byla jednou z nejvýznamějších bitev americké občanské války.V divoké seči , ke které došlo v dubnu roku 1862 a která trvala dva dny,zahynulo 24 000 vojáků. Po několika měsících se začlo mluvit o tom,že se na bitevním poli bojuje dál.Lidé prý slyšely rány z děla,výkřiky raněných a řinčení šavlý a bajonetů.

Proč duchové procházejí zdí:Strašidla volí stejné trasy,kterými procházela za svého života,i tehdy,kdy byl dům přestavěn přestavěn.Proto pak chodí po neexistujících schodech nebo projdou zdí v místě ,kde kdysi bývaly dveře.

Tucet strašidel v jedné vesnici:Pluckley:Probodnutý loupežník Strašidelné spřežení Duch staré cikánky Černý mlynář Oběšený učitel Oběšený plukovník Červená paní a záhadné moderní strašidlo Bílá paní z rodu Deringů Záhadný mnich Paní z růžového dvora Sténající přízrak Městečko Plickley se může chlubit s 11 duchy.

Zvířeta coby pomocníci:některá zvířeta reagují na nadpřirozené bytosti mnohem citlivěji než lidé.Obvzláště citlivý jsou na zvláštní atmosféru,jež panuje v domech naštěvovaných duchy.Proto si je badatele občas berou na pomoc.Jistý americký odborník byl pozván do Kentucky,aby tam prozkoumal jeden podezřelí dům.Vzal si sebou krysu,kočku,psa a chřestýše. Do strašidelné místnosti je pouštěl jednoho po druhém. Zatím co krysa se chovala jako by nic,ostatní zvířata reagovala dosti překvapivě.Chřestíš se okamžitě připravil k útoku na prázdnou židly.Když do místnosti vnesli kočku,začala na stejnou židly syčet a prskat.I pes na ni vrčel a záhy z místnosti utekl. Pak už se tam odmítl vrátit. Později byla zvířata testována i v jiných pokojích,ale tam se chovala normálně.Odborník došel k závěru, že zvířata v první místosti vycítila přítamnost něčeho,co lidské bytosti nejsou schopni vnímat.

Dvojník:Vypadá stejně jako jeho ,,majitel“.Vidět vlastního dvojníka není žádné štěstí-většinou to nevěstí nic dobrého.Někdy je to varování před blízkou smrtí.

 Kvíz na téma strašidla:1.Kolika strašidly se může pochlubit městečko Pluckley?11ti. 2.Proč procházejí duchové zdí?Strašidla volí stejné cesty,i tehdy když byl dům přestavěn. 3.Jeden lovec duchů si bral na pomoc 4 zvířátka.Která?Pes,kočka,chřestýš a krysa. 4.Kolik vojáků zemřelo v bitvě u Shilonu?24 000mužů. 5.Kam vsadily tělo Toma Colleyho poté, co byl oběšen?Do olověné klece. Hodnocení Kvízu:5-100% 4-75% 3-50% 2-25% 1-10% 0-0%

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pluckley

(JardaKristek, 5. 6. 2009 12:34)

V Pluckley je přízraků 14, ne 11, a to : Červená paní, vytřeštěná tvář, Dáma v černém, bílá žena, mnich + paní z růžového dvora, černý mlynář, zavražděný hostinský, probodnutý loupežník, stará cikánka, přízračný kočár, oběšený plukovník, oběšený učitel a duch nešťastného dělníka.